Wybieramy materac i światło do sypialni

Sypialnia to pomieszczenie o charakterze bardzo intymnym, do którego zazwyczaj nie wpuszczamy gości, którzy akurat wpadli w odwiedziny. Niemniej jednak pełni bardzo ważną funkcję, ponieważ musi sprzyjać wypoczynkowi i spędzaniu miłych chwil z partnerem. Dlatego musimy w tym wyjątkowym wnętrzu zadbać o funkcjonalność, nastrój i atmosferę, na którą w dużej mierze ma wpływ odpowiedni dobór materaca, jego wysokość, miękkość oraz oświetlenie. Czym kierować się przy ich wyborze? Podpowiadamy!

Najważniejszy mebel w każdej sypialni – łóżko


Bez łóżka sypialnia przestaje mieć rację bytu. To ono bowiem umożliwia nam wypoczynek i sen. Spędzamy w nim stosunkowo dużo czasu, nie tylko śpiąc, ale również czytając, oglądając telewizję, przeglądając pocztę czy rozmawiając z drugą połówką. Co składa się na wygodne łóżko? Przede wszystkim odpowiedni materac. Wybór jest duży, ale warto zainteresować się takim, który wykonany jest z pianki termoelastycznej. Łóżka z pianki pod wpływem naszego ciepła idealnie się dopasowują do sylwetki, zapewniając tym samym wyjątkową wygodę. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się również łóżka z materacami ekologicznymi, które są przyjazne naszemu zdrowiu… Łóżko wybraliśmy, a co z oświetleniem?

Nowoczesna sypialnia z praktycznym oświetleniem


Wybór oświetlenia zależy tak naprawdę tylko od naszej wyobraźni, możliwości finansowych i charakteru wnętrza. W ostatnich sezonach bardzo modne są żyrandole do sypialni z kryształu. Jednak żeby robiły wrażenie, dobrze aby sypialnia była dość minimalistyczna i w jasnych biało-szarych barwach. Oryginalne lampy do sypialni to również te z kolorowymi abażurami, które będą rzucały na sypialnie światło o takiej barwie, w jakiej jest abażur. Bardzo praktycznym, a zaraz świetnie wyglądającym elementem dekoracyjnym  jest też oświetlenie mebli. Szafa pełniąca rolę garderoby, podświetlana na przykład przy pomocy taśmy ledowej to doskonały sposób na zbudowanie w sypialni nastroju. Takie oświetlenie będzie pełniło jeszcze dodatkową funkcję – oszczędnościową, ponieważ lampy led są najbardziej ekonomiczne z wszystkich dostępnych na rynku.

Alternatywa dla lampki nocnej


Lampki nocne są bardzo praktyczne i w związku z tym znajdują się niemal w każdej sypialni. Dla osób, które chcą, aby ich alkowa była inna, nowoczesna, wyróżniająca się, takie rozwiązanie jest niezadowalające. A jednak nie sposób zrezygnować z oświetlenia padającego na łóżko. Na szczęście oświetlenie do sypialni może łączyć w sobie nowoczesność i praktyczność. I dla wszystkich tych, którzy lubią czytać w łóżku lub się uczyć, ale nie chcą na swoim stoliku nocnym lampki, rozwiązaniem są kinkiety. Zamontowane po obu stronach łóżka będą oryginalnie wyglądały zarówno za dnia, jak i nocą, a ich światło będzie przyjemne i efektowne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *