Urządzamy sypialnię

Sypialnia to pomieszczenie, w którym znaleźć się musi duże, wygodne łoże, ale również szafki czy komody, które pomieszczą ubrania, pościel czy ręczniki. Niewiele osób może sobie pozwolić na garderobę i w związku z tym, to sypialnia bardzo często pełni funkcję pomieszczenia, w którym nie tylko śpimy i wypoczywamy, ale również przechowujemy ubrania. Jakie meble do sypialni są niezbędne? I jak zadbać o to, aby panowała w niej odpowiednia atmosfera, która będziemy sprzyjała relaksowi oraz chwilom tylko we dwoje? W tym drugim przypadku bardzo istotną rolę odgrywa odpowiednie światło, które będzie budowało intymny nastrój. Idealnie sprawdzi się oświetlenie LED-owe. Daje ono bowiem ciepłe, przytulne światło, które umieszczone pod sufitem, półką bądź wnęka stanie się dodatkowo interesującym elementem dekoracyjnym.

Meble do sypialni a metraż


Tak naprawdę wybór mebli, ich ilość i różnorodność w dużej mierze zależy od tego, jakich wymiarów jest nasza sypialnia. Jeżeli jest ona mała, to wówczas powinniśmy ograniczyć się do niezbędnych mebli, takich jak szafki nocne i ewentualnie dużej szafy, która pomieści ubrania. W przypadku dużych sypialni, możliwości są o wiele większe. Możemy sobie bowiem pozwolić dodatkowo na komodę, czy regały, które będą pełniły np. rolę biblioteczki. Pamiętajmy, że meble do sypialni powinny być przemyślane, aby były funkcjonalne i nie przytłaczały oraz nie zagracały pomieszczenia.

Ciepłe i przytulne wnętrze


Od dawna wiadomo, że najlepiej wypoczywamy, kiedy otaczamy się ciepłymi barwami. Dlatego też  oświetlenie do sypialni nie może być intensywne i zimne, ponieważ przy takim świetle nie będziemy w stanie wypocząć. Od jakiegoś czasu możemy cieszyć się wynalazkiem, jakim są lampy ledowe. Budują intymną atmosferę, która tak potrzebna jest w pomieszczeniu takim jak sypialnia, a koszt ich użytkowania jest naprawdę niewielki. O czym jeszcze warto pamiętać? O tym, aby lampy wiszącej nie umieszczać centralnie nad łóżkiem. Dużo lepszy efekt uzyskamy, gdy powiesimy ją na środku sufitu. Jeśli z kolei zdecydowaliśmy się na kinkiety, wtedy możemy rozważyć opcję ich powieszenia na ścianie, na której znajduje się łóżko.

Szafki nocne z lampkami


Większość z nas czas na lekturę znajduje dopiero wtedy, gdy jest już w łóżku. Dlatego warto zadbać, aby znalazło się przy nim nieco mocniejsze światło. W tym celu obok łóżka możemy postawić lamkę nocną. Zazwyczaj takie same lampy stawiamy na szafkach po obu stronach łóżka. Symetria, jaką dzięki temu uzyskujemy wprowadza do wnętrza ład i harmonię. Jeśli nasza sypialnie jest imponujących rozmiarów, to dodatkowo możemy postawić w niej lampę podłogową. Te dwa rodzaje lamp mogą się uzupełniać lub też stanowić osobne źródła światła nastrojowego. Żeby uzyskać odpowiedni  nastrój, przy wyborze lamp zwróćmy uwagę na klosz – dobrze żeby był jasny lub mleczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *