Na co zwrócić uwagę, wybierając łóżko do sypialni?

Większość z nas żyje w ciągłym pędzie i nie może narzekać na brak obowiązków. Taka pogoń sprawia, że często na koniec dnia jesteśmy kompletnie bez sił i jedyne o czym marzymy, to aby położyć się w wygodnym łóżku i odpocząć. Tak naprawdę wybór łóżka to bardzo ważna sprawa, ponieważ spędzamy w nim kilka godzin na dobę i to ono w  dużej mierze odpowiada za komfort snu. A to już bezpośrednio przekłada się na proces regeneracji organizmu i to, jakie samopoczucie towarzyszy nam w momencie przebudzenia. Czy czujemy się wyspani i wypoczęci, czy też niewyspani, rozdrażnieni i obolali przez niewygodny materac… Osobom, które dbają o jakość swojego snu, podpowiadamy, w jakie łóżko warto zainwestować do swojej sypialni.

 

Dobry materac sekretem komfortowego snu

Łóżko to jeden z najważniejszych mebli w naszych domach. Jednak jakby przeprowadzić ankietę, to okazuje się, że wiele z nas pierwszą rzeczą, jaką się kieruje przy jego wyborze to wygląd. Ma być taki, aby pasował do wnętrza i spełniał nasze wymagania estetyczne. Dopiero kolejną kwestią jest wygoda. A to duży błąd, który może kosztować nas zdrowie. Dlatego też przymierzając się do zakupu łóżka, przede wszystkim zwróćmy uwagę na materac. Do sprzedaży dostępna są materace na sprężynach oraz piankowe. Te pierwsze charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością. Jako jedną z ich głównych zalet często podaje się to, że są odpowiednio twarde i osoba, z którą dzielimy łoże nie czuje, kiedy zmieniamy pozycję leżenia. Z kolei materace piankowe będą sprawdzały się u osób, które preferują bardziej miękkie warunki spania.  Warto zainwestować w materac piankowy termoelastyczny, który dopasowuje się do naturalnych krzywizn naszego ciała, a tym samym ma pozytywny wpływ na nasz kręgosłup.

Stelaż i jego rola 

O ile zazwyczaj zdajemy sobie sprawę z tego, że materac odgrywa ważną rolę, jeśli chodzi o komfort wypoczynku, o tyle do stelaża nie przywiązujemy praktycznie żadnej wagi. A to on współoddziałuje na materac, aby ten z kolei wywierał odpowiedni nacisk na ciało. W sprzedaży dostępne są stelaże wykonane z metalu, drewna, jak również z tworzyw sztucznych. Jednak szczególnie polecane są te z dobrej jakości naturalnego drewna. Powód? Są one najzdrowsze. Ponadto cechuje je wysoka wytrzymałość i długoletnia satysfakcja użytkowania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *