Łóżka do pokoju dziecięcego

Z pierwszym łóżkiem do pokoju malucha zazwyczaj nie mamy problemu. Jednak schody zaczynają się w momencie, gdy nasza pociecha podrośnie i łóżeczko ze szczebelkami trzeba będzie wymienić na takie, które przeznaczone jest dla większych dzieci. W sprzedaży mamy ogromny wybór łóżek, które zachwycają swoją kolorystyką i oryginalnym designem. Ale nie zapominajmy, że najważniejszą kwestią jest nie wygląd, lecz funkcjonalność, wygoda oraz bezpieczeństwo. 

Zakup na lata

Dobrej jakości łóżko, które wykonane jest z drewna i pozbawione wszelkiego rodzaju toksycznych oraz alergizujących substancji nie należy do najtańszych. Dlatego też kiedy decydujemy się na jego zakup miejmy na uwadze to, że nasza pociecha cały czas rośnie. Jeśli w niedługim czasie chcemy sobie oszczędzić kolejnego wydatku, to postawmy na łóżko w takim wymiarze, który będzie się sprawdzał przez kilka lat. Można spotkać się też z modelami, które pozwalają na regulację i tym samym dostosowywanie rozmiaru łóżka do wzrostu dziecka.  Kolejną propozycją, jaką mają dla nas producenci są łóżka z wbudowanymi szufladami, które znajdują się bezpośrednio pod materacem. W pokoju dziecka jest to bardzo praktyczne, szczególnie jeżeli pomieszczenie jest dość małe. Wówczas w łóżku zyskujemy dodatkową skrytkę na zabawki, książki czy ubrania. 

 

Łóżka dla rodzeństwa

Wielu rodziców mających więcej niż jedno dziecko nie ma możliwości urządzenia mieszkania w taki sposób, aby każda pociecha miała oddzielny pokój. Często zdarza się tak, że rodzeństwo musi dzielić ze sobą jedno pomieszczenie. Jak wtedy rozwiązać kwestię spania? Otóż najlepszym rozwiązaniem są łóżka piętrowe. Są one bardzo ergonomiczne i funkcjonalne. Na dodatek takie łóżka są bardzo entuzjastycznie przyjmowane przez najmłodszych. Obecnie można nabyć takie modele łóżek piętrowych, które połączone są z szafkami czy biurkiem, co również idealnie sprawdza się przy małym metrażu… Niezależnie od wybranego wariantu, pamiętajmy aby zwracać uwagę na atesty oraz certyfikaty, ponieważ w grę wchodzi tutaj zdrowie naszej pociechy. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *